28 Ekim 2009 Çarşamba

Sonbahar - Kış Ayakkabı Modası

Her yaz mevsimi gibi bu sene de yaz bir hızla geçti. Sonbahar her geçen gün kendini daha fazla hissettiriken yazlık ayakkabılar da yerini baharlık modellere botlara ve çizmelere bırakmaya başladı.Ayakkabı modasını takip etmek isteyenler için birbirinden şık modellere bir bakalım.

* Paris hem bir şehir hem de trendlerin gözbebeği. Bunun etkisiyle ayakkabılarda bu yıl yerden hafif yüksek modeller gözde. Şıklıkta Paris havasını taşımak isteyenler için.
* Bilekte biten topuklu modeller üç senedir yerini korumakta. İster tokalı ister sade detaylı olanlardan seçilmiş olsa dahi bilekli botlarla stilinizi renklendirin.

* Lüks anlayışını yeniden yorumlayan ve ulaşılabilir lüksleri hedefleyen moda dünyasının hem ekonomik hem de şık seçeneklerinden biri de kauçuk tabanlar. Bu sezon yine ön planda.

* Bir gardrobun en önemli parçalarından bir de stiletto, bu sezonfarklı renkleriyle daha feminen bir hava kazanarak ön plana öıkan bu modelin gri tonları ve ruganları tavsiye edilmekte.
* Konfor serisinde bulunana ayakkabılarla kendinizi bulutlarda yürüyor gibi hissedersiniz. 5 noktaya masaj yapan özel taban sistemi ayak ağrısını önlerken darbe emici özelliğiyle ayağınızdaki baskıyı azaltarak ayakta kalmaktan kaynaklanan bel ağrılarını da önler.
* Püskül hem ayakkabılarda hem de botlarda fazlasıyla kullanılan bir detay. Daha genç ve rahat bir tarzı olanlara tavsiyemiz.* Ayakkabılar ve çizmeler bu yıl drapeyle hareketleniyor.Giydiğinizde dökümlü bir görüntü kazanan bu modeller özellikle çizmelerde çok çarpıcı bir hava yaratıyor.
* Uzun bir aradan sonra güçlü bir dönüş yapan süet botlarda yine ön sırada.


* Bu sezon neredeyse tüm ayakkabılar süsleniyor.Tokalar babetlerden botlara kadar bütün ayakkabıları hareketlendiriyor ve farklı bir şıklık katıyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...