4 Aralık 2010 Cumartesi

Tendonların zorlanması

Bir kaç gündür devam eden bilek ve başparmağa bağlı ağrıdan şikayet edip gittiğim ortopedist tendomlarda zedelenme olduğunu söyledi.Şimdilik ilk tedavi aşaması ilaç ve en az 3 haftalık dinlenme. Vetabi doktorun verdiği bandajı kullanmak olucak.
Zorlamaya bağlı ve el- bilek harektlerinin çok olduğu işlerle uğraşanların karşılaştığı bir durum . İncinmeler, kasların ve kas kirişlerinin aşırı derecede zorlanarak zedelenmesi sonucu meydana gelir. Bu zedelenmelerin çoğu elde, el bileğinde ve kolda meydana geliyor. En sık gözlenen belirti, ağrıdır. Yanı sıra sızlama, karıncalanma, güç kaybı, hissizlik ve şişme de görülebiliyormuş. Dinlendirme, ilaç tedavisi ve fizik tedaviye rağmen düzelmeyen durumlardason çare olarak ameliyat görünüyor.
Ben şimdilik dinlenmeye başladım. Sol elimi kullanmak ne kadar zormuş.. Bu süre içinde tek yaacağım iş sol el kullanımına ayarladığım mause ile site ziyaretleri olucak gibi :)

Kendinize iyi bakın ve sakın el ve bilekte oluşan ağrılarınızı ihmal etmeyin.

2 yorum:

  1. Geçmiş olsun. Ben de dizim ağrıdığı için keçe yapmayı bıraktım, oturarak birşeyler yapayım dedim, tığdı, şişti derken bilekler de gitti:))

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim arkadaşım.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...